Maraş Anısına

Basın Açıklaması PDF

Anadolu coğrafyası tarih içerisinde bir çok farklı acıyı ve hüznü içerisinde barındırmıştır. Bugün o acılı günlerden birinin yıl dönümündeyiz. 19 Aralık 1978 tarihinde Anadolu topraklarına düşen bir çığlık olan Maraş Katliamını AnKa inisiyatifi olarak unutmadık unutturmayacağız. Amacımız acıları tazelemek veya yaraları kaşımak değil. Amacımız yaşanan acıların unutturulmaması. Unutulmamalı ki tekrarları yaşanmasın.

AnKa olarak Anadolu’nun evlatlarından Alevi toplumunun her zaman  yanında olup acılarını paylaşıyoruz. Acılar paylaşıldıkça azalacaktır inancındayız. Bu topraklarda yaşanmış her acının ve hüznün gözyaşını akıtmayı hedefliyoruz. Acılarımızında bizi birleştirecek birer unsur olduklarına inanıyoruz. Umuyoruz ki paylaştığımız bu acıların tekrarları yaşanmasın. 

AnKa olarak hedefimiz Anadolu’nun evlatlarının birlikte yaşam kültürünü geliştirmek ve bu topraklarda ayrımcılık, ötekileştirme gibi kavramları ortadan kaldırmaktır. Bu bağlamda 19 Aralık 1978 tarihinde yapılan Maraş Katliamını kınayarak gözyaşlarımızı Maraş’ta hayatını yitiren CAN’larımız için akıtıyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir