Süryani Halk Kahramanı ŞEMUN HANNE HAYDO

Cuma, 28. Mayıs 2021  •  Saat 19:00
Online • Zoom

Online Panel

Kemal Yalçın ile “Süryani Halk Kahramanı ŞEMUN HANNE HAYDO” üzerine söyleşi

Süryaniler Mezopotamya’nın en eski halklarından biridir. Her Süryaninin kimliğinde “Süryani Halk Kahramanı ŞEMUN HANNE HAYDO” dan bir iz vardır. Süryaniler bilimde, sanatta, felsefede, mimarlıkta, astronomide çok önemli çalışmalar yapmışlardır. 6000 yıllık tarihleri içerisinde acı, tatlı birçok olay yaşayan Süryanileri tanımak için Süryani Halk Kahramanı ŞEMUN HANNE HAYDO’nun hayatını Araştırmacı-Yazar Kemal Yalçın’dan dinleyeceğiz. Şemun Hanne Haydo özelinde Süryanilerin 20. yüzyılda yaşadıklarını, SEYFO’yu da öğrenmiş olacağız.

İkinci konuğumuz Gazeteci-Yazar Yawsef Beth Turo. Kendisi Süryani kültürünü devam ettirmek için kurulan Suruyo TV sorumlularındandır. Süryani kültürü ve Süryanilerin yaşadıkları problemler üzerine çok kıymetli çalışmalar yapmaktadır.

Üçüncü konuğumuz Şemun Hanne Haydo’nun torunu Şemun Turan dbe Haydo’dur. Şemun Turan programda Haydo Ailesini temsil edecektir.

AnKa inisiyatifi olarak Suroyo TV ve Şemun Hanne Haydo’nun torunları ile ortak olarak düzenleyeceğimiz programımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Programımız Zoom programı üzerinden online olacaktır. Program dili Türkçedir.
Tarih: 28 Mayıs 2021 Cuma
Saat: 19.00 – 21.00
Kayıt için anmeldung@an-ka.org adresine mail atmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir